Využívame najmodernejšie technológie

Všetky naše servery sú umiestnené v dátovom centre spĺňajúcom štandardy TIER III+

skHosting.eu bol založený v roku 2008. Od začiatku sa zameriavame na poskytovanie individuálnych riešení pre navštevované projekty.

Všetky naše služby sú zmluvné garantované so 100% cenovou transparentnosťou bez skrytých poplatkov. Technická podpora je dostupná 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Našim prvoradým cieľom je spokojnosť klienta.

Bezpečnosť Vašich dát garantujeme pravidelným zálohovaním do vzdialeného dátoveho centra. Priestory dátoveho centra sú vybavené automatickým hasiacim systémom, ktorý je vhodný na hasanenie elektrických zariadení. Prístup do dátoveho centra je autorizovaný kombináciou biometrických údajov a elektronickej prístupovej karty.

Do dátového centra sú privedené 4 nezávislé optické trasy, ktoré sú ukončené v 2 nezávislých peeringových uzloch SIX a NIX. V oboch peeringových uzloch je naša sieť prepojená s dvomi nezávislými operátormi. Celková kapacita chrbticovej siete je 20Gbps. O chod siete sa starajú viacvrstvové prepínače Cisco Nexus a Cisco Catalyst, ktoré umožňujú budovanie geografických clusterov s podporou migrácie klientských IP adries do vzdialeného dátového centra bez zníženia dostupnosti služieb.

Chladenie je zabezpečované priamym a nepriamym freecolingom. Teplota je regulovaná v rozmedzí 18°C - 22°C. Vlhkosť vzduchu sa pred vstupom do dátovej sály upraví na 40% - 60%.

Bezpečnostné prvky: elektronický prístupový systém, biometrické overovanie pred vstupom do sály, dvojité bezpečnostné dvere pred vstupom do sály, aklimatizačné a vybaľovacie miestnosti, uzamykateľné racky, 24/7 prítomnosť operátora, kamerový systém.

DC Racks

Do dátoveho centra sú privedené 4 nezávislé elektrické napajácie vetvy. Každý z vetiev má vlastný transformátor, generátor a UPS s modulmi N+1. Spôsob elektrického zapojenia je 'multiple feed'.

Naši technici sú držiteľmi následujúcich certifikátov

CCIE CCIE Cisco Certified Internetwork Expert
CCNP CCNP Routing and Switching
CCDP CCDP Cisco Certified Design Professional
CCNA CCNA Routing and Switching
CCDA CCDA Cisco Certified Design Associate
MikroTik Certified Traffic Control Engineer

Galéria dátového centra

thumb-1 thumb-1 thumb-1 thumb-1 thumb-1 thumb-1